Hypotéka na mieru

Vytvorím vám kalkuláciu hypotéky a vyriešim za vás celý hypotekárny proces.

S čím vám pomôžem pri hypotéke?

Ušetrím vám peniaze

Pomôžem vám vyjednať lepšie podmienky alebo znížiť úrok na hypotéke, na základe čoho sa zníži vaša mesačná splátka.

Ušetrím vám čas

Vybavím za vás kataster, vinkuláciu (poistenie nehnuteľnosti), pôjdem do vybraných bánk a doručím všetky potrebné dokumenty za vás.

Zbavím vás starostí

Nemusíte študovať hypotekárne zmluvy alebo sa vyznať v bankových produktoch. Všetko vám jednoducho a zrozumiteľne vysvetlím.

Informujem vás

Zavolám vám alebo napíšem vždy, keď zistím nové informácie o vašich požiadavkách alebo prídem na to, ako môžete mať lepší úrok alebo nižšiu mesačnú splátku.

Pomôžem vám nielen s hypotékou

V rámci mojich služieb vám pomôžem s revíziou všetkých zmlúv, ktoré máte.

Pomôžem aj s

Vybavím kataster, poistenie a poradím ako nastaviť optimálnu výšku príjmu pre schválenie hypotéky.

S akými bankami spolupracujem?

Nezáväzná ponuka hypotéky na mieru

Kliknutím na tlačidlo “nezáväzná ponuka hypotéky”, sa vám otvorí formulár na vyplnenie požiadavky. Po odoslaní vás mailovo/telefonicky opätovne kontaktujem pre prípadnú konzultáciu, aby som mohla vytvoriť ponuku hypotéky ušitú na mieru pre vás. 

Ako prebieha proces poskytnutia hypotéky?

1. Vaše plány a základné údaje

V prvom kroku potrebujem vedieť aké sú vaše plány: čo chcete kúpiť/postaviť, za akú cenu, kedy a pod, a aká je vaša aktuálna situácia.  Potrebujem zistiť všetky dôležité informácie, ktoré proces priamo ovplyvňujú. Po ich zistení budem vedieť presnejšie povedať, či hypotéka vyjde, alebo nie. Ak nie, navrhnem kroky na to, čo môžeme urobiť, aby vám vyšla.

2. Zistenie priechodnosti úveru

Vypočítam vám akú hypotéku môžete získať, aké je vaše maximálne zadlženie a najvyššia možná splátka úverov. Ukážem vám presné možnosti, ktoré máte a ako viete financovať kúpu/výstavbu. Prejdeme si aj porovnanie všetkých bánk – vysvetlím aké sú úrokové sadzby, poplatky a podmienky v daných bankách.

3. Vypĺňanie a podanie žiadosti

Odsúhlasíme jednu, prípadne dve ponuky bánk. Následne vyplníme žiadosť o úver, buď osobne na stretnutí, alebo vopred ešte pred stretnutím, v prípade ak budem mať od vás všetky údaje.Po vyplnení žiadosti pôjdem zaniesť žiadosť spolu s ostatnými potrebnými dokumentmi do banky.

4. Výber ponuky, sumarizácia

Po podaní žiadostí získame výsledky – ponuky od bánk do pár hodín/dní. Ak Vám vyhovujú podmienky, s ktorými je hypotéka schválená môžeme prejsť k podpisu úverových zmlúv.

5. Podpis zmlúv

S bankárom dohodnem vhodný čas pre vás, kedy prídete podpísať úverové, aby ste nemuseli čakať dlho v rade. V tomto procese vás môžem sprevádzať a ísť s vami do banky, aby v prípade otázok, som vám vedela ihneď poradiť. Vybavím za vás vklad na kataster a vinkuláciu v poisťovni ( povinnosť pri hypotéke si poistiť nehnuteľnosť) a potvrdenia zanesiem späť do banky.

6. Čerpanie

K čerpaniu je potrebné splniť vopred stanovené podmienky banky (napríklad predložiť potvrdenie o zaplatení zvyšnej časti kúpnej sumy,…). Po splnení všetkých požiadaviek sa úver načerpá a potom už len splácate. Okrem toho, môžete počítať s mojou dlhodobou starostlivosťou o vás, t. z. . budem sledovať podmienky na trhu, a v prípade, ak by bola možnosť ušetriť a mať lepšie podmienky, tak vás budem kontaktovať.

Otázky ohľadom hypotéky

Poskytne mi moja banka najlepšiu hypotéku?

Často sa stáva, že klienti idú do svojej banky a zisťujú, čo im môže ponúknuť. V lepšom prípade dostanú úver, aký potrebujú a ďalšiu banku už nenavštívia. Poviem vám tajomstvo. Banky toto správanie predpokladajú. Preto vám síce dajú úver, aký požadujete, aj s úrokom, ktorý je konkurencieschopný, no zaviažu si vás inými produktmi. Napríklad dodatočným sporením, poistením, kreditnou kartou a pod, čo v konečnom dôsledku vás môže stáť niekoľko stovák až tisíc eur navyše. Týmto sa klient často oberá o možnosť získať lepšie podmienky. 

V horšom prípade, vám môžu žiadosť zamietnuť a ostane vám záznam v bankovom registri na 5 rokov. Čo môže byť vážny problém pri ďalších žiadostiach o úvery najbližšie roky. Zamietnuť úver môžu aj kvôli jednej drobnosti, ktorú vy nemusíte v danej banke spĺňať a v inej by to vôbec nemusel byť problém.

Čo je hypotéka?

Hypotéka je dlhový nástroj, pri ktorom si požičiate peniaze na kúpu nehnuteľnosti a zároveň túto nehnuteľnosť používate ako zabezpečenie dlhu.

Ako funguje úroková miera hypotéky?

Úroková miera je percento, ktoré banka alebo iná finančná inštitúcia účtuje za požičanie peňazí. Môže byť pevná počas celej doby, napr. pri spotrebných úveroch,  ale môže sa aj po čase meniť, napr. pri hypotékach si fixujete sadzbu na určité obdobie rokov  a potom sa Vám zmení podľa aktuálnych podmienok na trhu.

Môžem si predčasne splatiť hypotéku?

Áno, avšak treba počítať s poplatkom za predčasné splatenie hypotéky, ktorý je podľa zákona vo výške 1% zo splácanej sumy.

Ako získam vopred schválenie hypotéky?

Treba rozlišovať predbežné schválenie a schválenie hypotéky vopred na nešpecifikovanú nehnuteľnosť. Predbežné schválenie vo vašej banke je skôr marketingový trik, reálne neznamená, že máte už úver schválený a stačí požiadať a dajú Vám peniaze. Ale existuje “hypo nakopak” , a to je možnosť mať schválenú hypotéku a tak už len hľadať bývanie – pozor, momentálne to poskytujú len 2 banky na trhu a treba si to porovnať. 

Čo je refinancovanie hypotéky?

Refinancovanie hypotéky znamená prenesenie hypotéky z aktuálnej banky do inej banky za účelom získania lepších podmienok a ušetrenia – najčastejšie z dôvodu nižšej úrokovej sadzby.

Ako môžem získať najlepšiu úrokovú mieru?

Najlepšia úroková sadzba závisí od vašej bonity – každá banka má svoje podmienky. Celkovo zlepšiť bonitu vám vie úverová história (dôkaz pre banku, že ste boli schopný splácať v minulosti nejaký úver), vek, výška a dĺžka príjmu, typ zamestnania, počet žiadateľov a pod.

Čo sa stane, ak nestíham platiť svoju hypotéku?

Netreba panikáriť, banka vám hneď nechce zobrať strechu nad hlavou. Treba sa s ňou dohodnúť, viete si splátky pozastaviť alebo znížiť, len je dôležité s ňou komunikovať, aby nedošlo k tomu najhoršiemu.

Aktuálne články o hypotékach

Ako získať hypotéku za 1% v roku 2024?

Ako získať hypotéku za 1% v roku 2024? Nárast úrokových sadzieb za posledné obdobie spôsobil to, že mnoho mladých ľudí, ale aj slobodných rodičov si nemôžu dovoliť kúpiť vlastnú nehnuteľnosť, pretože im to pri 4,5% úrokových sadzbách nevychádza. Je tu ale možnosť ako získať hypotéku za 1% p. a. Štátny fond rozvoja bývania (ŠFRB) ponúka…

Pokračovať v čítaní

Revízia v byte/dome: Nepodceňujte ju, inak môžete prísť o poistné plnenie!

Revízia v byte/dome: Nepodceňujte ju, inak môžete prísť o poistné plnenie! Chráňte seba aj svoj majetok. Včasná revízia vám môže ušetriť nemalé peniaze. V tomto článku sa dozviete: Ako často je nutné vykonávať revíziu v byte/dome? Aké revízie sú povinné a aké odporúčané? Ako môže absencia revízie ovplyvniť plnenie poistky pri poistnej udalosti? Ako často…

Pokračovať v čítaní

Zložené úročenie: Ako zbohatnúť bez veľkého úsilia

Zložené úročenie: Ako zbohatnúť bez veľkého úsilia Investovanie je skvelý spôsob, ako si zabezpečiť budúcnosť. Môže vám pomôcť splniť si finančné ciele, ako je kúpa domu, dôchodok alebo vzdelanie vašich detí. Zložené úročenie je jedným z najdôležitejších princípov investovania. Je to proces, pri ktorom sa úroky z investície pripisujú k pôvodnej sume investície, čím sa…

Pokračovať v čítaní

Chcete sa poradiť alebo máte otázku?

Kontaktný formulár short
GDPR *
GDPR